هفته نامه سراسری مفيد - اعتدال برآمده از اصلاح طلبی و اصولگرایی است
جستجونظرسنجی

دوست داريد مطالب سايت در چه زمينه اي باشد؟

سياسي
اجتماعي
فرهنگي
ورزشي
اخبار منطقهنتایج
نظرسنجی ها

تعداد آراء: 110
نظرات : 0
بهترین مطالب روز

تاکنون مطلبی به عنوان مطلب پربیننده انتخاب نشده است .

پيام هاي تبريك و تسليت

گالری تصاویر

اخبار ويژه


ارسال شده در مورخه : پنجشنبه، 29 مرداد، 1394 توسط taghi-khani محمد ميزرائي: اعتدال برآمده از اصلاح طلبی و اصولگرایی است

اعتدال برآمده از اصلاح طلبی و اصولگرایی است

حجت الاسلام محمد میرزائی در جریان بازدید از سایت خبری اکسیر نو در پاسخ به سوال خبرنگاران گفت: اعتدال در آذربایجان غربی برای معرفی کاندیدا های خود در انتخابات مجلس دهم، کند عمل کرده است.

 این کاندیدای احتمالی مجلس دهم در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگاران اکسیر نو در رابطه با تفاوت گفتمان اعتدال با جریان های اصلاح طلبی و اصولگرایی، افزود: بحمدلله امروز گفتمان غالب در جامعه جریان اعتدال است بنده معتقدم با گفتمان اعتدال کشور در مسیر توسعه پایدار قرار میگیرد و تندرویها در ادوار گذشته خسارات جبران ناپذیری بر کشور وارد کرده است و مواضع اصولی و بحق ملت ایران را در جامعه جهانی با مشکل مواجه کرده و باعث تنش آفرینی در سطح منطقه و جهان شده بود که امروز یکی پس از دیگری فرو میریزد.

وی در ادامه اظهار داشت: لازمه حضور نظام جمهوری اسلامی ایران در مجامع جهانی، تقویت جریان اعتدال است؛ چراکه از زمان روی کار آمدن دولت اعتدال تاکنون چندین مسئله از جمله مسئله هسته ای که در ۱۲ سال گذشته با چالش جدی روبه رو شده بود در طی ۲۲ ماه گذشته تلاش تیم مذاکره کننده به نتیجه رسید و تا حدودی حل و فصل شده و این حاکی از آن است که دنیا به سوی اعتدال در حال حرکت است.

حجت الاسلام محمد میرزائی در خصوص تقویت جریان اعتدالی در کشور و اثرات آن خاطر نشان کرد: اگر جریان اعتدال بتواند همچنان برنامه های خود را پیاده سازد، قطع یقین جایگاه جمهوری اسلامی در مجامع بین المللی تقویت شده و تحریم هایی که به ناحق و بصورت ظالمانه بر کشور تحمیل شده بود، از بین خواهند رفت.

وی در ادامه تصریح کرد: من به هر دو جریان فکری جامعه حریم قائلم اما اعتقاد دارم که اعتدال می تواند کشور را از بجران های ساختگی نجات دهد و لازمه این مهم حمایت مردم و رسانه ها از جریان اعتدال است. دولت اعتدال با همت مردان هسته ای و مسئولین دولت خصوصاً با درایت و مدیریت هوشمندانه مقام معظم رهبری توانستند تمامی قطعنامه های شورای امنیت علیه کشور را لغو و جمهوری اسلامی را وارد باشگاه هسته ای جهان کنند؛ این بدان معناست که دیگر نیازی به تهیه تجهیزات و تکنولوژی هسته ای در بازار سیاه نخواهیم داشت و دانشمندان هسته ای جوان کشورمان در مضیقه نخواهند بود.

مدیر مسئول هفته نامه سراسری مفید در رابطه با تاثیر جریان اعتدال در کشور و منطقه گفت: دولت اعتدال باعث شد تا معادلات سیاسی داخلی، بین المللی و نگاه جامعه جهانی به کشور تغییر پیدا کند و این تفکر اعتدالی بود با اعمال سیاست های تنش زدایی کشور را در مسیر صحیح و امنیت پایدار قرار دهد و به همین دلیل است که اکنون کشور های مطرح در روابط بین الملل جهت همکاری های اقتصادی پشت درهای جمهوری اسلامی به خط شدند.

حجت الاسلام میرزائی در رابطه با این سوال که آیا جریان اعتدال برخواسته از تفکر اصلاح طلبی است، اظهار داشت: به اعتقاد بنده جریان اعتدال برآمده از دل هر دو جریان اصلاح طلب و اصولگراست، اعتدالیون هر دو جریان فکری جامعه چه اصلاح طلب و چه اصولگرا در ستاد آقای روحانی حضور داشتند و در حال حاضر از دولت آقای روحانی حمایت می کنند و خوشبختانه تفکر اعتدال به جریان غالب کشور تبدیل شده است.

وی در خصوص ورود جریان اعتدال در انتخابات آتی مجلس گفت: به احتمال زیاد بیش از دو سوم نمایندگان فعلی در این انتخابات تغییر خواهند کرد و جریان اعتدال به دلیل پشتوانه قوی مردمی پیش بینی می شود اکثریت قریب به اتفاق کرسی های مجلس را بدست بیاورد.

نایب رئیس انجمن صنفی مدیران رسانه های استان تهران در ادامه گفتند: در آذربایجان غربی هنوز نسبت به معرفی و اعلام آمادگی کاندیداهای جریان های مختلف سیاسی به صورت هدفمند برنامه ریزی نشده است، لازم است مسئولان مربوطه زمینه ای فراهم نمایند تا جریان های فعال در عرصه انتخابات بتوانند نسبت به معرفی کاندیداهای خود اقدام لازم را داشته باشندتا زمینه ای برای حضور حداکثری مردم فراهم شود.

وی در خصوص این سوال که آیا از شورای هماهنگی جبهه اصلاحات از جریان اعتدال کاندیدا برای مجلس معرفی خواهد کرد یا خیر، افزود: بنده از این موضوع بی اطلاع هستم ولی امیدوارم هماهنگی های لازم در این خصوص صورت گیرد.

[ شما در اين سايت مهمان هستيد .ورورد به سیستم / عضویت در سایت ]

نام:


آدرس اینترنتی:
//:http

پست الکترونیکی:


نظر:


اجازه استفاده از تگهای HTML را ندارید
[ بازگشت ]

پیوندهای مرتبط
امتیاز دهی به مطلب

امتیاز متوسط : 4
تعداد آراء: 1


لطفا رای مورد نظرتان را در مورد این مطلب ارائه نمائید :

عالی
خیلی خوب
خوب
متوسط
بد

انتخاب ها